TREĆI SAJAM MOGUĆNOSTI
Autor: Marina Srhoj, 29. 10. 2013.

Dana 24. listopada (četvrtak) obilježio se  Dan grada Makarske.

Školski zbor i nastavnica Katja Gojak

U 10 sati na Trgu 156. brigade dogradonačelnik Miroslav Družianić otvorio je Treći sajam mogućnosti na kojemu se predstavila naša škola, točnije učenička zadruga Make i mnogi učenici naše škole. Čak su na dva štanda bili izloženi mnogi proizvodi koji su nastali marljivim radom djece  na raznim sekcijama: sekcija ekoloških proizvoda, likovna sekcija, glazbena sekcija, kiparsko-keramičarska sekcija i Klub mladih tehničara.  Naša je škola na ovom Sajmu mogućnosti imala čast nastupiti prva u kulturno-zabavnom programu, a voditelji cijelog tog programa bili su naši učenici Lara Barać i Petar Ćirak.

Dora Jana Klarić čita svoj sastav o gradu

U kulturno-zabavnom programu predstavili su se: školski zbor, Mateo Krešić recitacijom Smijeh nije grijeh, Karla Ivandić monologom Maslina i Dora Jana Klarić te Fružina Kovač svojim sastavima o našem gradu.

Voditelji programa: Lara Barač i Petar Ćirak

Ova manifestacija bila je i obilježavanje proslave Dana grada Makarske. Projekt je Gradske uprave osmišljen u suradnji s Ministarstvom unutarnjih poslova Republike Hrvatske  i PU Splitsko-dalmatinskom. Korist ove inicijative imali su svi građani, posebice djeca, a sami cilj projekta je promovirati svu budućnost našega grada, odnosno borbu protiv ovisnosti i obraćanje pozornosti svemu dobrome u našem gradu. Uz našu školu i ove godine na Sajmu su sudjelovali: Udruga Savjetovalište Lanterna, Udruga osoba s invaliditetom Sunce, Orion, Osnovna škola Stjepana Ivičevića, Dječji vrtić Biokovsko zvonce Makarska, Glazbena škola Makarska, Srednja strukovna škola, Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića, Zajednica sportskih udruga, JK Jedrenje na dasci, Gorska služba za spašavanje,  PU Splitsko-dalmatinske županije i PP Makarska.

Napisao i snimio: Ivo Vučko, 8.b