DANI KRUHA
Autor: Marija Prgomet, 17. 10. 2013.

Dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom listopada .

Ove godine se državna  i svehrvatska smotra održala u Labinu 13. Listopada.

Na smotri je naravno sudjelovala i naša škola, pa pogledajte kako nam je bilo i poslušajte emisiju  radio Labina koja je medijski pratila događaje.

Na ovoj smotri je sudjelovala  i O.Š. oca Petra Perice koju su predstavljale učenice petih razreda: Ana Šarić, Ines Dajana Roso i Dora Prgomet zajedno s školskom ekokoordinatoricom Marijom Prgomet.

Na ovoj svečanosti na kojoj je na 70 –tak štandova  sudjelovalo više stotina djece iz vrtića te osnovnih i srednjih škola iz svih krajeva Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Vojvodine i Mađarske predstavili smo se kroz različite krušne  proizvode i plodove zemlje,  tradicijska jela (torta Makarana), ljekovite biljke i pripravke od maslinovog ulja iz šk. zadruge „Make“.

Naš štand je bio dobro i često posjećivan, najviše zbog ušećerenih bajama, suhih smokava , torte Makarane koji su nestajali velikom brzinom.

Ako je suditi po tome uspješno smo predstavili svoju školu i grad Makarsku.

Poslušajte emisiju radio Labina koja je medijski pratila događaje na poveznici (linku) ispod.