DAN UČITELJA
Autor: Marina Srhoj, 7. 10. 2013.

Dana 4. listopada 2013.(petak) u 12:30 u našoj školi održana je svečana sjednica uoči Dana učitelja koji se obilježava 5. listopada (subota).

Dio svečane sjednice bio je i oproštaj od nastavnice hrvatskog jezika Marije Šalinović i učiteljice razredne nastave Ružice Mijačike, koje su odnedavno u zasluženoj mirovini.

Ravnateljica Renata Gudelj i umirovljene nastavnice Rużica Mijačika i Marija Šalinović

Za ovu prigodu troje učenika je pripremilo krasnoslove – iznenađenje za nastavnice.

Prvi je nastupio učenik Ivo Vučko (8.b) s pjesmom „A najveća je među njima ljubav“ nepoznatog autora i zaslužio veliki pljesak. Potom je učenik Ivan Krešić (8.b) odrecitirao  pjesmu „Moja učiteljica hrvatskog jezika“, koju je napisala nastavnica Marija Matijašević nekoliko dana ranije baš za ovu prigodu. On je isto popraćen velikim pljeskom i čak se na licu nastavnice Matijašević mogla vidjeti pokoja suza. Posljednja je recitirala učenica Marija Sesar (7.a) pjesmu „Ja tjeram krdo riječi“ Vesne Parun. Uslijedio je iskreni pljesak dirnutih nastavnika.

Nakon toga se nastavnica Šalinović obratila svima istaknuvši da se jako ponosi svojim učenicima, da joj je vrijeme podučavanja brzo i lijepo prošlo i svim se svojim kolegama i ravnateljici od srca zahvalila. Zatim je učiteljica Ružica kazala da može jedino ponoviti riječi nastavnice Marije i svima se puno zahvalila.

Tada je u učionicu ušla jedna gospođa s dva predivna buketa cvijeća, koja je bivša ravnateljica Milica Ujević poslala dvjema umirovljenim nastavnicama. Poslala je i čestitku u kojoj je zaželjela svima sretan Dan učitelja i dodala ispriku, jer nije bila u mogućnosti doći na sjednicu.

Nakon toga se ravnateljica Renata Gudelj na svemu zahvalila nastavnicama Mariji Šalinović i Ružici Mijačiki te svakoj uručila poklon: orhideju, ručni sat i šalice za kavu kao uspomenu na sve zajedničke kave koje su se popile u zbornici. Ravnateljica je još dodala i to kako su je prije sjednice dvije učenice došle pitati smiju li otići u vrt ubrati cvijeća, jer nastavnica Šalinović voli cvijeće i uvijek je ukrašavala učionicu cvijećem. Time je istakla kako je upravo to primjer kakav su dubok trag ostavile nastavnice u školi i u srcima sviju nas.

Taj je trenutak bio posebno dirljiv za sve prisutne.

Na kraju smo se svi zajedno počastili i družili uz ugodne razgovore.

NASTAVNICAMA MARIJI ŠALINOVIĆ I RUŽICI MIJAČIKI

ŽELIMO DUGO I SRETNO UŽIVANJE U MIROVINI!

Napisala i fotografirala: Ela Kovačić, 8.b r.