Posjet kazalištu
Autor: Marina Srhoj, 9. 10. 2013.

Učenici petih i šestih razreda naše škole, zajedno sa razrednicima i ravnateljicom, uputili su se 1. listopada u Split, u Gradsko kazalište mladih, pogledati predstavu „Mali princ“.

Ispred naše škole smo se oko 8.30 smjestili u autobuse i krenuli. Kad smo stigli u Split, imali smo slobodnog vremena za 'prođirat' po rivi. Nakon dobro iskorištenog slobodnog vremena pošli smo u kazalište.

Predstava je bila poučna, ali i zanimljiva i šaljiva. Posebno nas se dojmila gluma osmaša koji je glumio kao najiskusniji glumac glavnu ulogu – Malog princa. Kostimi su bili posebni i maštoviti i tako davali još veću 'čaroliju' likovima.

Kada smo nakon predstave izašli iz kazališne dvorane, nekolicina nas je ugledala 'Malog princa' kako izlazi iz garderobe. Odmah smo potrčali prema njemu i zamolili ga za zajedničku fotografiju, na što je on sa smiješkom pristao.

Nakon fotografiranja krenuli smo kući puni lijepih dojmova.

Napisale: Mirjana Barać (6.c), Ria Ivandić (6.c) i Lea Čepo (5.a)

http://www.youtube.com/watch?v=VmpG24r9-nQ  - link na predstavu, youtube.

UČENICI O PREDSTAVI…

Predstava Mali princ je odlična. Bilo je puno smiješnih scena. Najdraži lik mi je bio Mali princ. I još mi se svidjelo kako su lijepo napravili pozadinu, osjećala sam se kao da i ja letim kroz svemir.

Katarina Crnogorac

Predstava mi se jako svidjela jer je smiješna , a opet daje nekakvu poruku. Svidjela mi se zbog poruke prijateljstva između cvijeta i dječaka, između pilota i dječaka i između lisice i dječaka. To pokazuje da prijateljstvo, kao i ljubav, nema granica.

Sara Puharić

Predstava mi je bila jako zanimljiva, ali i poučna, jer se u cijeloj predstavi pokušavalo dočarati kako je lijepo biti dijete. Kako je lijepo kada svijet možeš promatrati dječjim očima, ali i kako su odrasli ustvari čudni. Najljepši mi je bio zadnji dio kada je pripovjedač gledao u nebo i smijao se Malom princu. Najljepše mi je bilo ustvari to prijateljstvo i razumijevanje pripovjedača i Malog princa.

Marieta Puharić

Ova mi se predstava svidjela zato što je tužna, smiješna i zabavna. Najdraži i najsmješniji mi je bio pijanac, zato što je stalno padao. Mali princ je dobro glumio i volio bih gledati istu predstavu još jedanput.

Marko Filipović

Predstava je bila izvrsna. Najbolje mi je bilo kada je Mali princ išao po planetima. Turski znanstvenik mi je bio jedan od najdražih. A prvi mi je ipak Mali princ. Kraj je bio izvrstan kada ga je zmija uzela.

Karla Ivandić

Predstava je bila jako smiješna i zanimljiva. Posebno su mi se svidjeli efekti i kostimi. Najbolji glumac mi je bio Mali princ, zato što je imao puno teksta i sve je zapamtio i izgovorio bez greške. Jedva čekam kad ćemo imati lektiru Mali princ.

Matea Lozo