Najljepši školski vrtovi 2017.
Autor: Dragan Delić, 27. 11. 2017.

U petak, 24. studenoga, na Hrvatskoj radioteleviziji održala se svečanost proglašenja najljepših školskih vrtova.

U projektu Najljepši školski vrtovi u Republici Hrvatskoj sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola, učeničkih domova, djeca iz dječjih vrtića te polaznici iz centara za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju. Ekološko-obrazovni projekt Najljepši školski vrtovi Hrvatska radiotelevizija (HRT) provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te mnogobrojnih privatnih donatora.

Ove godine na natječaj se javilo više od stotinu odgojno-obrazovnih ustanova diljem Republike Hrvatske. Proglašeni su pobjednici u nekoliko kategorija od kojih je glavna nagrada Zlatna povelja Hrvatske radiotelevizije.

OŠ oca Petra Perice, Makarska, već dugi niz godina je partner HRT-u u ovom projektu. U OŠ oca Petra Perice učenici pod vodstvom nastavnika Ante Grčića izrađuju keramičke plakete koje HRT dodjeljuje kao glavne nagrade u nekoliko kategorija u ovom projektu. Plakete svojim jedinstvenim atraktivnim izgledom izazivaju oduševljenje kod pobjednika i cijele mnogobrojne publike na ovoj svečanosti.

Snimka ovogodišnje svečanosti bit će prikazana na Četvrtome programu Hrvatske televizije (HRT - HTV 4) 3. prosinca.

Renata Gudelj, ravnateljica OŠ oca Petra Perice,  s ovogodišnjim pobjednikom