Projekt: Djeca - prijatelji bijelog štapa!
Autor: Tanja Vujčić, 10. 10. 2017.

U našoj školi je 27. rujna 2017. godine, održano 6 radionica Udruge Logos Media iz Pule u sklopu projekta "Djeca-prijatelji bijelog štapa". Radionice je održala Danijela Stoković koja je učenicima ukazala na probleme s kojima se susreću slijepe i slabovidne osobe ali i ostale osobe s poteškoćama.

Osnovna ideja projekta kroz provedene radionice je informiranje, senzibilizacija i izgradnja stavova djece za potrebe slijepih i slabovidnih osoba, a ujedno i smanjenje vršnjačkog nasilja prema slijepim i slabovidnim osobama, kao i šire prema djeci s posebnim potrebama.

Učenici su se mogli upoznati s nekim od pomagala kojima se slijepi koriste: štapove za slijepe, mobitele, satove, pisaći stroj za slijepe, toplomjer itd., a upoznali su se i s Brailleovim pismom. Svaki učenik je dobio priliku koristiti neka od pomagala za slijepe, postaviti pitanja našim gostima,  a na kraju su dobili i Priznanja kojima su postali prijatelji bijelog štapa.

Učenici i učitelji koji su sudjelovali u projektu su mogli puno toga naučiti, radionice su bile izuzetno zanimljive te se nadamo da će se ovaj projekt nastaviti i u ostalim školama na području Hrvatske.

Zahvaljujemo se našim gostima na dolasku i edukaciji.

Ukoliko želite saznati kako izgleda jedna radionica, možete je pogledati klikom na navedeni link:    https://www.youtube.com/watch?v=v8ojcXSVHbg