« Travanj 2024 »

Započela kampanja "Za manje otpada"
Autor: Dragan Delić, 2. 12. 2015.

Početak kampanje je simbolično obilježen na razini čitave škole 24. studenog, akcijom čišćenja otpada i uređenja školskog okoliša.

Osnovna škola oca Petra Perice se ove školske godine uključila u kampanju „Za manje otpada“ (Litter Less Campaign), u organizaciji Udruge Lijepa Naša, uz podršku tvrtke Wrigley. Kampanja „Za manje otpada“ će se provesti u 31 državi, uključujući i Hrvatsku, a cilj ove kampanje je smanjiti otpad te dugoročno utjecati na promjenu navika kod mladih.

Otpad je najbolja tema za početak rada s učenicima po pitanju okoliša jer je problem otpada lako uočljiv, a rezultati njegovog rješenja su odmah vidljivi. Osnovna škola oca Petra Perice, koja nosi Zlatni status Eko-škole, je izabrala prikupljanje starog papira kao glavni kriterij koji će pratiti tijekom akcije. Na samom kraju akcije izmjeriti će se količina prikupljenog papira u kilogramima.

Tijekom kampanje provodit će se vanjska evaluacija od strane Međunarodnog koordinatora, a u samoj kampanji će sudjelovati 35 Eko-škola u Republici Hrvatskoj (u program su uključeni dječji vrtići, osnovne i srednje škole, te škole za djecu sa posebnim potrebama). Sudjelovanje u kampanji „Za manje otpada“ pomoći će učenicima da shvate na koji način oni mogu poboljšati i promijeniti svoju okolinu te ponašanje i navike drugih. Vjerujemo, da će se kampanja uspješno provoditi tijekom školske godine uz podršku učenika, roditelja i lokalne zajednice.