« Travanj 2024 »

Na natjecanju makarskih osnovnoškolaca iz prve pomoći pobijedila ekipa OŠ oca Petra Perice
Autor: Dragan Delić, 18. 3. 2015.

Crveni križ grada Makarske organizirao je u subotu natjecanje iz prve pomoći za dvije osnovne škole u Makarskoj.

Već tradicionalni dvoboj znanja i vještina iz pružanja pomoći između OŠ o.P. Perice i OŠ S.Ivičevića, ove godine je završio u korist ekipe sa Zelenke koju je pripremala mentorica prof. Zora Brkić uz asistenciju dr. Darka Granića.

Nakon testova iz znanja o Crvenom križu i prvoj pomoći, ekipe su pristupile praktičnom dijelu koji se odvijao pod budnim okom suca, te je nakon saniranja ukupno 6 ozljeda od strane svake ekipe, pobijedila ekipa OŠ o. Petra Perice u sastavu: Iris Matković, Marta Mišković, Mia Jujnović, Ria Ivandić i Branka Rašić učenice 7. a i 7. b razreda.

Natjecanje u znanju i vještinama pružanja prve pomoći ima daleko značajniju ulogu u našem društvu od pukog natjecanja, jer kroz pripreme i edukaciju animira djecu da se u budućnosti opredijele za moguće daljnje zdravstveno obrazovanje koje nam i te kako treba, doznajemo od Gloryana Grabnera ravnatelja Crvenog križa Makarska, a pobjedničkoj ekipi sada slijede intenzivne pripreme za međužupanijsko natjecanje koje će se ove godine održati u Sinju.

J.Glučina