« Ožujak 2024 »

ODRŽANA ŠKOLSKA ZABAVA ZA SEDMAŠE I OSMAŠE
Autor: Dragan Delić, 4. 3. 2015.

Na prijedlog i u organizaciji Vijeća učenika održana je u petak, 27.veljače 2015. u OŠ oca Petra Perice, školska zabava za učenike sedmih i osmih razreda.

Predstavnici Vijeća učenika pobrinuli su se da zabava protekne veselo, ali i da sve bude u najboljem redu. Osmaši su izabrali i puštali glazbu uz koju su se svi prisutni dobro zabavljali.

Budući su učenici škole oca Petra Perice bili rado primljeni na učeničkoj zabavi u OŠ Stjepana Ivičevića, ovaj put su uzvratili gostoprimstvo. Na ovaj način, uz učenike iz više škola, bilo je još zanimljivije i zabavnije.

Vijeće učenika, potaknuto predsjednikom Ivanom Šarićem, pokazalo je što je njegova uloga: „savjetodavno  školsko  tijelo  putem  kojeg  učenici  sustavno  ostvaruju  i  razvijaju  svoja  prava,  slobodu  i  suodgovornost  u  odgojno – obrazovnom  procesu,  te  potiču  sve  oblike  učeničkog  stvaralaštva  i  izražavanja“. Učenici su prepoznali kao problem nedostatak zabave za mlade te su potaknuti idejom Mreže vijeća učenika škola Makarskog primorja odlučili aktivno djelovati i osmisliti vlastitu aktivnost.

Učitelji i ravnateljica škole podržali su njihovu inicijativu.