Osnovna škola o. Petra Perice Makarska

Za učitelje

WEB STRANICA 2.B RAZREDA

LINK

Ispis statistike od 24. 2. 2017.

Dan ružičastih majica
Autor: Dragan Delić, 22. 2. 2017.

Naša se škola ove godine uključila u projekt Dan ružičastih majica. Dan ružičastih majica obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači diljem svijeta. Ove godine je, Hrvatski sabor, proglasio Dan ružičastih majica Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

CEPN (Centar za edukaciju i prevenciju nasilja), nositelj cjelokupnog programa i začetnik ideje u Hrvatskoj, je promocijom Dana ružičastih majica postigao prepoznavanje obljetnice diljem naše zemlje.

Naši učenici i učitelji, pružili su podršku ovom projektu i, noseći ružičaste majice u školu, pokazali da su i oni protiv svakog oblika vršnjačkog nasilja. Također, provedene su razne radionice s učenicima te su učenici pogledali film "Živim život bez nasilja".

Veselimo se i slijedećem Danu ružičastih majica!