Održano natjecanje Robotička alka Junior Makarska

Natjecanje Robotička alka / Junior/ Makarska 2016. je održano 15.listopada u prostorima Osnovne škole oca Petra Perice, kod domaćina Kluba mladih tehničara Zelenka pod vodstvom učitelja tehničke kulture Harry Jeleća.
Sudionici su bili nadareni učenici i njihovi mentori-učitelji s područja Dalmacije iz osnovnih škola iz Splita, Kamešnice, Brela, Kaštel Gomilice, Podgore i Makarske.

Natjecanje je svečano otvorio zamjenik gradonačelnika Miroslav Družianić koji je tom prigodom istaknuo značaj tehnike u društvu i u razvoju djece.

Mnogobrojni roditelji i zainteresirani su davali još veći navijački poticaj natjecanju.
U žestokoj i do konca neizvjesnoj borbi alkarica i alkara pobjednicima su proglašeni učenici-natjecatelji Tina Vladimir, Antonio Šulenta i Noa Zloić s mentoricom-učiteljicom Mladenom Letica Rozić iz oš don Mihovila Pavlinovića-Podgora.

Drugo mjesto osvojila je ekipa iz oš oca Petra Perice-Makarska:
učenici-natjecatelji Lara Mravičić, Lovre Šimić i Kristijan Deak s mentorom-učiteljom Harry Jelećem.

Treće mjesto osvojila je ekipa iz oš Kman -Kocunar iz Splita: učenici-natjecatelji Frane Erceg, Karlo Juginović i Aldo Smole s mentorom-učiteljom Zoranom Vukićem.

Slavodobitnicima su uz priznanja-diplome uručene i bogate nagrade od strane Hrvatskog robotičkog saveza koje su predstavljali voditelji projekta i ovog natjecanja prof. Jelka Hrnjić i prof. Ivica Kolarić.

Hvala Gradu Makarskoj, Hrvatskom robotičkom savezu, Hrvatskoj zajednici tehničke kulture, lokalnim medijima (Makarskom primorju i RMR ),roditeljima i svima koji su na bilo koji način pomogli održavanju ove manifestacije.

Ovo su sretna djeca...naša budućnost !

objavio: Dragan Delić   datum: 19. 10. 2016.

« Veljača 2017 »

Marenda cijenik