Obilježili smo Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje – obilježavaju se svake godine tijekom listopada. Ove godine, Dane kruha smo obilježili 12. listopada. Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni.

Obilježavanje Dana kruha osnovnim školama pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju pozitivnih stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta–učenika i prirode.

U našem školskom prostoru postavili smo izložbu plodova, kruha i krušnih proizvoda, učeničkih radova, raznih recepata i izreka o kruhu.

Naš vjeroučitelj, don Mislav Šaškor, blagoslovio je proizvode koje su vrijedno napravili naši učenici i njihovi roditelji.

Ciljevi obilježavanja Dana kruha su upoznati djecu i učenike s nastajanjem kruha (od zrna do kruha), približiti im blagovanje kruha i narodne običaje, poučiti mlade o kruhu kao izrazu životne i duhovne snage, upoznati učenike sa žetvenim i ostalim običajima, upoznati učenike s razlikama između ekološki zdrave hrane i genetski modificiranih organizama, ukazati na važnost zdrave prehrane i prednosti ekološke poljoprivrede.

objavio: Dragan Delić   datum: 19. 10. 2016.

« Veljača 2017 »

Marenda cijenik