Osnovna škola o. Petra Perice Makarska

Za učitelje

WEB STRANICA 2.B RAZREDA

LINK

Ispis statistike od 24. 2. 2017.

Natječaj za radno mjesto
Autor: Dragan Delić, 31. 8. 2016.

Na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13 i 152/14) i sukladno uvjetima projekta „S osmijehom u školu-pomoćnici u nastavi makarskih školaraca” u okviru Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza II”, koji se financira sredstvima Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali” 2014-2020, Osnovna škola oca Petra Perice , Slavonska 41, Makarska objavljuje

za  zapošljavanje osoba za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi

- 2  izvršitelja (m/ž),  – nepuno radno vrijeme,  25 sati tjedno na određeno vrijeme do 30.6.2017., za rad s učenicima od 5.- 8. razreda

Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme, do 30.6.2017.

Naknada za prijevoz: osigurana prema odredbama projekta

Prednost će imati osobe:

-prijavljene na evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje,
-s iskustvom u radu kao pomoćnik u nastavi,
-koje su sudjelovale u edukacijama za pomoćnike u nastavi.

Opći uvjeti natječaja su:

-završena najmanje četverogodišnja srednja škola,
-hrvatsko državljanstvo,
-nekažnjavanost kandidata,
-motiviranost za rad s učenicima s teškoćama.
-završena edukacija za pomoćnika u nastavi, odnosno obveza pohađanja edukacije tijekom prva dva mjeseca od selekcije kandidata ukoliko odabrani kandidat nema završenu edukaciju
-zdravstvena sposobnost kandidata (liječnički pregled obaviti će se nakon selekcije kandidata sredstvima osiguranim po projektu)

Opis poslova

Osnovna je zadaća pomoćnika u nastavi pružanje neposredne podrške u razredu učenicima s teškoćama u razvoju, pomoć u uključivanju u razredni kolektiv, svladavanje socijalno-psiholoških prepreka i nastavnih sadržaja.

Dodatna  znanja i vještine

Poštovanje različitosti, empatija prema djeci s teškoćama u razvoju, emocionalna stabilnost, otvorenost, odgovornost, fleksibilnost, razvijene komunikacijske vještine.

Odabrani kandidati imaju obvezu sudjelovati u programu edukacije u trajanju od minimalno 20 sati, osim kandidata koji su već ranije sudjelovali u programu edukacije za pomoćnika u nastavi.

S kandidatom izabranim za pomoćnika u nastavi sklopit će se ugovor o radu u kojemu će biti utvrđeni poslovi, trajanje te međusobna prava, obveze i odgovornosti ugovornih strana.

U prijavi na ovaj Javni poziv kandidat treba navesti svoje osobne podatke (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona i po mogućnosti e-mail adresu) te dostaviti sve tražene priloge.

Uz vlastoručno potpisanu prijavu, kandidati su dužni priložiti sljedeće dokumente u izvorniku ili neovjerenoj preslici:

-životopis,
-dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi),
-dokaz o hrvatskom državljanstvu (presliku domovnice ili osobne iskaznice),
-uvjerenje o nekažnjavanju nadležnog suda ne starije od 6 mjeseci od dana objave natječaja,
-dokaz o iskustvu u radu kao pomoćnik u nastavi, dokaz o sudjelovanju u edukaciji za pomoćnika u nastavi, koje kandidati prilažu ako takvo iskustvo posjeduju.

Kandidati će prilikom sklapanja ugovora o radu dostaviti na uvid originalne dokumente.

Nepravodobne i nepotpune prijave, kao i prijave koje nisu vlastoručno potpisane, neće biti razmatrane.

Pisane prijave sa svim traženim prilozima podnose se na adresu škole, najkasnije u roku od osam dana od dana objave ovog natječaja .

Natječaj traje od 31.8.2016. do 8.9.2016. godine.

Priloženi dokumenti:
Natjecaj_31.8.2016.docx (14.30 KB)